مقالات

16 ایده سوپرایز خواستگاری جذاب از همسر آیندتان

ایده سورپرایز خواستگاری

ازدواج و مراسم های وابسته به آن مثل خواستگاری، جزو تجربه های مهمی محسوب می شوند که اگر خوب و زیبا پیش بروند، تا سال های زیادی خاطره شیرینشان در یاد می ماند. از همین رو، در صورتی که قصد ازدواج دارید یا می خواهید از کسی خواستگاری کنید، بهتر است به دنبال روشی خلاقانه باشید تا دل طرف مقابل را به دست آورید و روزی عاشقانه و تکرارنشدنی با یکدیگر بسازید. ما می خواهیم در این مقاله، چند روش سورپرایز خواستگاری را بیان کنیم تا به کمک آنها زندگی عاشقانه خود را شروع کنید.

شما برای سورپرایز خواستگاری باید از قبل ایده یا برنامه ای داشته باشید. خیلی ها نمی دانند که باید چگونه از طرف مقابل خواستگاری کنند یا اصلا ایده ای برای این کار ندارند. از این رو ما تصمیم گرفتیم که در این بخش 16 ایده برایسورپرایز خواستگاری به شما یاد دهیم تا با استفاده از آنها این کار مهم را به خوبی انجام دهید و از آن نتیجه خوبی بگیرید.

1- مکانی خاص و زیبا در بیرون از منزل انتخاب کنید

 یکی از روش های سورپرایز خواستگاری ایرانی که طرفداران زیادی هم دارد، خواستگاری در مکان زیبا است. شما برای این کار می توانید از رستوران، پارک، کافه و پشت بام هتل استفاده کنید. مکانی که انتخاب می نمایید باید خیلی زیبا و دلنشین باشد.

اکنون یک آشنا و یا دوست انتخاب کنید و یا می توانید اگر شخصی در آن محیط است، از او بخواهید که در حین خواستگاری، وقتی در حال زانو زدن و حلقه دادن هستید، از شما عکس بگیرد. این گونه می توانید هم به خواستگاری خود تنوع بدهید و هم آن لحظه را ثبت کنید. حالا باید با طرف مقابل به آن مکان بروید و از او بخواهید که برای ادامه زندگی با شما هم مسیر شود.

مقاله پیشنهادی: لیست پذیرایی خواستگاری

2- خواستگاری در عروسی

 ما در اینجا می خواهیم روش سورپرایز خواستگاری در عروسی را به شما بگوییم. در این روش باید از قبل درباره کاری که می خواهید انجام دهید با عروس و داماد حرف بزنید. این روش بیشتر مناسب ازدواج های فامیلی یا ازدواج های است که هر دو طرف با هم آشنا هستند. در این روش باید به عروس بگویید در انتهای مراسم زمانی که عروس می خواهد گل را به سمت جمعیت پرتاب کند، ناگهان به عقب برگردد و گل را به دست فرد موردنظر شما دهد. اکنون می توانید وارد عمل شوید و خواستگاری کنید.

3- برای خواستگاری از گروه موسیقی کمک بگیرید

 برای این کار باید اول با یک گروه موسیقی هماهنگ کنید تا در ساعتی که با یکدیگر قرار گذاشته اید به آن مکان بیایند و سپس به دنبال آهنگ برای سورپرایز خواستگاری باشید. این گزینه بیشتر برای افرادی مناسب است که به واسطه آشنا های قبلی مثل دوست خانوادگی، نسبت به بقیه زوج ها با همدیگر صمیمی تر و نزدیک تر هستند. در این صورت می توانید خیلی راحت تر فرد و گروه موسیقی را در فضای باز یا پارک بیاورید.

آهنگی که برای سورپرایز خواستگاری آماده می کنید باید مفهوم عاشقانه داشته باشد. گروهی که استخدام کرده اید، وظیفه دارند در قالب شعر و ترانه درباره تمایل شما به خواستگاری و ازدواج با طرف مقابل سخن بگویند. حتی می توانید یک شعر شخصی هم پیدا کنید که این گونه دیگر خیلی عالی می شود. شعری انتخاب کنید که اسم فرد در آن بیاید.

4- سورپرایز خواستگاری با استفاده از کاریکاتور

 برای این کار باید از قبل با کاریکاتوریست هماهنگ نمایید تا در مکانی که می خواهید از فرد موردعلاقه تان خواستگاری کنید، حاضر شود. سپس از طرف مقابل بخواهید که برای کشیدن کاریکاتور کمی منتظر بماند. کاریکاتوریست که از قبل در جریان است، تصویری که نشان دهد شما در حال خواستگاری از فرد موردعلاقه تان هستید را ترسیم می کند. در واقع شما باید از یک کاریکاتوریست خیابانی بخواهید که طرح پیشنهاد ازدواجتان را رسم کند و به شما دهد.

زمانی که اثر را به دست فرد می دهید، او متوجه منظور شما می شود و می فهمد که شما با روشی خاص و متفاوتی از او خواستگاری کرده اید. البته باز هم شما باید برای این کار سلیقه طرف مقابل را در نظر بگیرید. باید بفهمید که این کار باسلیقه فردی که می خواهید از او خواستگاری کنید هماهنگ است یا خیر؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است نتیجه عکس بگیرید.

5- خواستگاری به شیوه فیلم های خارجی

سورپرایز خواستگاری خارجی در واقع همان روشی است که ما در بیشتر فیلم های خارجی دیده ایم. این روش هم بیشتر برای افرادی که گروهی دوستانه تشکیل داده اند و با هم به مسافرت می روند، کسانی که با فرد موردعلاقه خود اقوام هستند و سفرهای خانوادگی زیادی در پیشرو دارند مناسب است. اگر به شهرهای ساحلی رفتید، می توانید از طرف مقابل بخواهید برای قدم زدن کناردریا با شما بیاید. اکنون باید شروع به ساخت یک قلعه شنی کنید و حلقه را روی قلعه قرار دهید و این گونه تقاضای خود را بیان نمایید.

یکی دیگر از روش های خواستگاری در ساحل این است که از طرف مقابل بخواهید چشمان خود را ببندد و سپس روی شن های ساحل با خط زیبا درخواست ازدواج خود را بنویسید و بعد از او بخواهید که چشمانش را باز کند و متن را بخواند و این گونه یک سورپرایز خواستگاری عاشقانه داشته باشید.

6- سورپرایز خواستگاری در تولد

برای این روش سورپرایز خواستگاری در تولد ابتدا باید منتظر روز تولد فرد موردنظرتان بمانید و سپس او را به کافه ای دعوت کنید. شما باید از چند روز قبل حلقه ای بخرید به قناد تحویل دهید تا آن را درون کیک جای دهد. حالا در روز تولد وقتی فرد کیک را برش دهد و حلقه را ببیند متوجه منظور شما می شود. روش دیگر خواستگاری در تولد این است که یک حلقه را به عنوان کادو برای فرد بگیرید و زمان تحویل هدیه از او خواستگاری کنید.

7- درخواست ازدواج در کوه

یک برنامه و تور کوهنوردی ترتیب دهید و از فرد موردعلاقه تان هم بخواهید که در این کار با شما همراه شود. شما باید برنامه را طوری طراحی کنید که حتما فرد مورد علاقه تان با شما بیاید. وقتی که به قله کوه رسیدید، در کنار او قرار بگیرید و زانو بزنید. اکنون باید درخواست ازدواج خود را بیان کنید. این نوع سورپرایز خواستگاری کمی متفاوت و خاص است. چنین ازدواجی بامزه و به یادماندنی می شود و هرگز از خاطرتان نخواهد رفت.

8- سورپرایز خواستگاری در باغ

از فرد موردعلاقه تان بخواهید که با شما به یک باغ گیاه شناسی زیبا بیاید. اگر فصل بهار بود که زیر باران شکوفه درختان و هنگام فصل پاییز در میان برگ های پاییزی که بستری عاشقانه فراهم می کنند، از او بخواهید که همسر شما شود. خواستگاری در طبیعت بسیار زیبا و عاشقانه است و شیرینی آن هیچ وقت از ذهن شما نخواهد رفت.

9- درخواست ازدواج با تیشرت و بادکنک

این سبک سورپرایز خواستگاری نیازمند آشنایی قبلی است. در صورتی خانواده ها همدیگر را می شناسند و یا عروس داماد آیند به واسطه دوست های مشترک با هم در ارتباط هستند، می توانید از این روش استفاده کنید. برای این کار شما باید چند تیشرت بخرید که روی هر کدام یک کلمه از جمله با من ازدواج می کنی؟ را نوشته باشد. این کار را می توانید با بادکنک هم انجام دهید. شما، دوستانتان و فرد موردنظرتان باید در یک مکان جمع شوید.

سپس از دوستانتان بخواهید به ترتیب لباس ها یا بادکنک هایشان بایستند و عروس آینده از آنها عکس بگیرد. عروس وقتی ببیند که با قرار گرفتن دوستانتان کنار هم چه جمله ای درست می شود، پیغام شما را دریافت می کند و با مشخص شدن منظور شما، فرد تصمیم می گیرد که چه پاسخی به شما بدهد.

برای خواستگاری چی بپوشیم بهتره؟ برای دیدن ایده های بیشتر مقاله لباس خواستگاری را در مجله باغ ویالون از دست ندهید.

10- طراحی کردن یک پازل یا بازی یا جدول برای درخواست ازدواج

این مدل سورپرایز خواستگاری پر از خلاقیت است و برای طراحی آن به زمان زیادی احتیاج دارید؛ اما چه باید کرد؟ پازل یا جدولی را طراحی کنید که وقتی کامل شود، نمایشگر جمله با من ازدواج می کنی؟ باشد. برای مثال پازلی را بسازید که با اتمام آن، در یک ردیف از خانه ها، جمله درخواست ازدواج نمایان می شود. جدول یا پازل را به فرد مورد علاقه تان بدهید و از بخواهید که آن را کامل کند.

11- درست کردن روبان خاطرات

اگر طرف مقابل را برای مدت طولانی می شناسید یا از راه دوستی یا خانوادگی باهم آشنا هستید، می توانید این طرح را اجرا کنید. روبان قرمزی بخرید و خاطرات زیبا و مشترکی که با هم دارید، یادداشت های عاشقانه کوچک را به آن وصل نمایید. این یادداشت ها باید حاوی مفاهیم و خاطرات شیرینی باشد که از فرد در یاد دارید. می توانید در یادداشت ها فرد را خطاب قرار دهید و چیزی های برایش بنویسید. در انتهای روبان هم حلقه را قرار دهید تا طرف پیشنهاد ازدواج شما را دریافت کند.

12- فرستادن آهنگ خواستگاری

فهرستی از آهنگ های زیبا و جذاب تهیه نمایید و برای فردی که می خواهید با او ازدواج کنید بفرستید. آهنگ ها را در قالب فایل مجتمع درست کنید و از طریق تلفن همراه آن را برایش بفرستید. سعی کنید آهنگ های عاشقانه که مفهوم خواستگاری دارند برای فرد گلچین کنید.

یکی از مهمترین پارامترها در خواستگاری خریدن گل می باشد برای دیدن ایده های بیشتر در این مورد مقاله سبد گل خواستگاری را در باغ ویالون از دست ندهید.

13- ارسال پیام

شاید از این بخش کمی تعجب کنید. باید با فرد موردنظرتان قرار بگذارید و محل را به طور دقیق به او نگویید؛ یعنی نشانی کامل را نباید داشته باشد. حالا وقتی به نزدیکی مکان موردنظر رسید، با پیام دادن او را راهنمایی کنید تا به جایی که شما هستید برسد. حالا در آخر وقتی خیلی به شما نزدیک شد پیام با من ازدواج می کنی؟را به صورت تک تک برایش ارسال کنید. این پیام باید زمانی به دستش برسد که شما در برابر نمایان می شوید.

14- ساخت یک صفحه در شبکه اجتماعی

در یکی از شبکه های اجتماعی صفحه ای درست کنید و در بخش بیوگرافی خود را متأهل و متعهد معرفی کنید یا متنی بنویسید که مشخص شود شما نامزد دارید. بعد صفحه را به او نشان دهید و ببینید که چه واکنشش چیست؟ باید او را در شرایطی بگذارید که مجبور شود درباره نامزدتان سؤال کند. اگر در این باره کنجکاو شد، شما باید مشخصات خودش را به او بدهید. بحث را به جایی بکشانید که متوجه شود شما او را دوست دارید. حتی می توانید به او بگویید که می خواهید نامش را به عنوان نامزدتان در صفحه بگذارید.

15- خواستگاری با غذا

سبدی از غذاها و خوراکی های خوشمزه درست کنید و در میان آن یک حلقه ازدواج قرار دهید. اگر طرف مقابل دوست یا همکارتان است، این کار حتما جواب خوبی به شما می دهد. تقدیم این سبد و انتظار برای دیدن واکنش او هم می تواند ایده خلاقانه ای باشد. اگر در قالب پیک نیک یا تفریح این ایده سورپرایز خواستگاری را انجام دهید، فکر خوبی است.

اگر برای مراسمات خود به دنبال تیم تشریفاتی حرفه ای هستید به صفحه تشریفات عروسی در مجموعه باغ ویالون حتما سر بزنید.

16- درست کردن کیک

اگر در زمینه کیک پزی مهارت دارید که خیلی خوب است، این کار را خودتان می توانید انجام دهید؛ اما اگر نمی توانید کیک درست کنید، باید از یک قناد برای این کار کمک بگیرید تا کیک بسازد و روی آن بنویسد با من ازدواج می کنی؟ برای این کار می توانید نام طرف مقابل هم روی کیک حک کنید.

سخن نهایی

ما در این مقاله سعی کردیم، چند ایده سورپرایز خواستگاری برای شما بیان کنیم. مهم ترین مرحله مراسم خواستگاری برگزاری سورپرایزی زیبا است؛ زیرا اگر جواب خواستگاری مثبت نباشد، هیچ ازدواجی صورت نمی گیرد. پس باید درخواست ازدواج را طوری بیان کنید که دل طرف مقابل را به دست آورید. ما هم به همین دلیل این روش های سورپرایز خواستگاری را بیان کردیم تا به وسیله آن به طور خلاقانه ای درخواست ازدواجتان را بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *