مقالات

34 نمونه کارت عروسی جدید 1402

کارت عروسی جدید

برگزاری یک مراسم عروسی به برنامه ریزی بسیار دقیقی نیاز دارد. در واقع برای برپا کردن این جشن باید خرید‌های زیادی انجام دهید و سفارشات مختلفی را ثبت کنید. یکی از کار‌هایی که قبل از مراسم عروسی باید انجام داد، انتخاب و سفارش کارت عروسی می‌باشد. تهیه کارت عروسی به منظور دعوت رسمی و کتبی از مهمان‌های جشن می‌باشد پس انتخاب کارت عروسی نشانه ذوق و سلیقه و احترام شما نسبت به مهمان‌های جشن می‌باشد. کارت عروسی تنوع بسیار زیادی در طرح، رنگ و مدل دارد و هر روز کارت عروسی جدید و جذابی طراحی و چاپ می‌شود. ما این مقاله را به طور اختصاصی به کارت عروسی اختصاص دادیم و مدل‌های بسیار زیبا و متنوعی را در اختیارتان قرار داده‌ایم تا با الهام گرفتن از آن‌ها بتوانید کارت عروسی مورد علاقه خود را انتخاب یا طراحی بفرمایید.

 پس اگر قصد برگزاری مراسم عروسی دارید و به دنبال نمونه کارت عروسی هستید تا از آن ایده بگیرید، حتما تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

نمونه کارت عروسی جدید

در این بخش از مقاله به تفکیک سبک، جدید‌ترین کارت‌های عروسی را دسته بندی کرده‌ایم تا بتوانید با توجه به سبک مورد علاقه خود، کارت مراسمتان را انتخاب کنید.

֎ طرح کارت عروسی مینیمال و فانتزی

یکی از جدید‌ترین مدل‌های کارت عروسی که طرفداران زیادی پیدا کرده است، کارت‌هایی با طرح مینیمال می‌باشد. این مدل از کارت‌های عروسی مناسب افرادی با سلیقه ساده پسند است. چرا که اکثرا دارای طرح‌های ساده‌ای از گل و برگ دارند و در پاک‌های بسیار ساده گذاشته می‌شوند. نمونه کارت عروسی مینیمال را در ذیل همین متن خدممتان ارائه کرده‌ایم.

کارت عروسی فانتزی و مینیمال
نمونه کارت عروسی فانتزی و مینیمال
نمونه کارت عروسی
نمونه کارت عروسی جدید
جدیدترین کارت های عروسی
نمونه کارت دعوت عروسی

در مقاله گیفت عروسی با انواع مختف هدیه های عروسی برای مهمانان آشنا می‌شوید.

֎ نمونه کارت عروسی با مهر و موم

یکی دیگر از کارت‌های عروسی زیبا و جدید استفاده از مهم و موم در آن‌ها است. در واقع ایده این مدل از کارت‌های عروسی از زمان‌های خیلی دور برداشته شده. زمانی که پادشاهان برای نامه ‌فرستادن، آن را مهر و موم می‌کرند. در این قسمت از مقاله نیز نمونه کارت دعوت عروسی با مهم و موم را قرار داده‌ایم. البته دقت داشته باشید که شما می‌توانید برای هر مدل کارت عروسی از مهم و موم استفاده کنید اما ترکیب کارت عروسی مینیمال با مهر و مهم از نمونه‌های دیگر بسیار جذاب‌تر است.

کارت عروسی با مهر و موم
نمونه کارت عروسی با مهر و موم
مدل کارت عروسی با مهر و موم
نمونه هایی از کارت عروسی با مهر و موم
نمونه کارت های عروسی مهر و موم دار

در مقاله خرید عروسی می‌توانید با موارد موردنیاز برای عروسی آشنا شوید.

֎ طرح کارت عروسی شیشه‌ای

از دیگر کارت عروسی جدید موجود در بازار می‌توان کارت عروسی شیشه‌ای را نام برد. این متن و طرح این کارت‌های روی تلق‌های شفاف و محکم چاپ می‌شوند و بعد داخل یک پاکت قرار می‌گیرند و برخی از کارت دعوت‌های شیشه پاکت هم ندارند. نمونه‌ کارتهای عروسی شیشه‌ای بسیار پر طرفدار را تقدیم نگاهتان می‌کنیم.

کارت عروسی شیشه‌ای
نمونه کارت عروسی شیشه‌ای
مدل کارت عروسی شیشه‌ای
نمونه کارت های عروسی شیشه ای
نمونه کارت عروسی شیشه ای

برای گرفتن ایده جهت تزیین ماشین عروس به مقاله تزیین ماشین عروس مراجعه کنید.

֎ کارت عروسی با طرح لباس عروس و داماد

دسته دیگری از کارت‌های عروسی وجود دارند که طراحی آن‌ها دقیقا شبیه لباس عروس و داماد است. این سبک از کارت‌های عروسی در دو مدل چاپ می‌شوند. در مدل اول یک کارت وجود دارد و روی آن طرح لباس عروس و لباس داماد چاپ شده است و در مدل دوم دو کارت مجزا چاپ می‌شود؛ یک کارت به شکل لباس عروس و کارت دیگر به شکل کت و شلوار داماد.

به عبارت بهتر و به عنوان مثال اگر شما مدل دوم را انتخاب کنید و 100 عدد کارت دعوت نیاز داشته باشید، 50 تای آن کارت‌هایی با مدل لباس عروس و 50 تای دیگر کارت‌هایی با طرح لباس داماد چاپ خواهد شد. البته این در صورتی است که متن داخل کار‌های مکمل یک دیگر نباشند. ینی داخل هر کارت تمام اطلاعات لازم درج شده باشد. عکس کارت‌ های عروسی با طرح لباس عروس و داماد را در ادامه این متن می‌توانید تماشا کنید.

کارت عروسی با طرح لباس عروس و داماد
نمونه کارت عروسی با طرح لباس عروس و داماد
مدل کارت عروسی با طرح لباس عروس و داماد
کارت عروسی جدید با طرح لباس
نمونه کارت عروسی با طرح لباس
نمونه کارت عروسی جدید یا طرح لباس
نمونه کارت دعوت عروسی یا طرح لباس
کارت عروسی با طرح لباس عروس و داماد

در مقاله ساخت کارت عروسی با گوشی سایت‌های مناسب برای اینکار را معرفی کرده‌ایم.

֎ نمونه کارت عروسی با طرح کارتونی

درست است که این مدل کارت عروسی جدید نیست، اما از آنجایی که این طرح پر طرفدار است، این مدل از کارت‌ها را در این مقاله آورده‌ایم. البته این نکته‌ را هم باید اضافه کرد که طرح‌های کارتونی نیز بروز شده و شامل طرح‌های جدیدی می‌شود و فقط ایده طرح است که خیلی جدید نمی‌باشد.

کارت دعوت عروسی با طرح کارتونی
نمونه کارت دعوت عروسی با طرح کارتونی
نمونه کارت عروسی با طرح کارتونی
کارت عروسی جدید با طرح کارتونی

֎ نمونه کارت عروسی خاص

کارت عروسی جدید با طرح خاصی وجود دارد، که طرح آن‌ به شکل معمولا و همیشگی ینی یک کارت پستال و پاکت نیست. بلکه این کارت‌ها به شکل و شمایل خاصی مثل جعبه، بادبزن، پازل و … وجود دارد. نمونه‌هایی از کارت عروسی با شکل‌های خاص را به صورت ذیل است.

کارت عروسی خاص
نمونه کارت عروسی خاص
کارت عروسی جدید و خاص
نمونه کارت عروسی خاص و جدید
نمونه کارت عروسی جدید و خاص
جدیدترین کارت های عروسی خاص

نکاتی برای انتخاب کارت عروسی و خرید آن

اکنون که با طرح‌های مختلف و کارت عروسی جدید آشنا شدید لازم است تا نکاتی را به شما عزیزان گوش زد کنیم که در زمان خرید کارت آن‌ها را در نظر داشته باشید.

نکاتی برای انتخاب کارت عروسی و خرید آن

طرح، رنگ، اندازه، متن کارت عروسی و تعداد کارت‌ها کامل و واضح به فروشنده توضیح دهید و از او بخواهید که قبل از چاپ کارت‌ها نمونه‌ای را برای شما حاضر کند و پس آن که نمونه مورد نظر به تایید شما رسید، کارت‌ها چاپ بشوند.

دقت کنید که طبق قانونی که در صنف فروش کارت عروسی وجود دارد، اجزای کارت عروسی به صورت جداگانه به صاحب سفارش تحویل داده می‌شود و سر هم کردن کارت به عهده مشتری است. یعنی اگر کارت عروسی شامل پاک، کارت و ربان باشد، هر کدام از اجزای کارت به صورت جداگانه به مشتری تحویل داده می‌شود و او باید خودش کارت‌ها را داخل پاکن بگذارد و دور آن را ربان ببندد. پس حتما توجه کنید که اگر وقت کافی برای این کار را ندارید، از فروشنده بخواهید که این کارت‌ها به صورت سر هم شده به شما تحویل دهد که البته در این صورت هزینه آن جداگانه محاسبه خواهد شد.

توصیه می‌شود که بلافاصله پس از رزرو تالار عروسی، برای سفارش کارت اقدام کنید و در صورت امکان حداقل 10 الی 15 روز جلو‌تر از تاریخ مراسم عروسی کارت‌ها را بین مهمان‌ها پخش کنید.

برای کاهش هزینه‌ها و همچنین برای کمک به حفظ محیط زیست، می‌توانید کارت عروسی دیجیتال سفارش دهید تا کاغذ کمتری مصرف شود.

در نظر داشته باشید که بسته به جایی که ثبت سفارش می‌کنید و همچنین مدلی که برای کارت خود انتخاب می‌کنید، بین سه تا 7 روز کاری آماده سازی کارت‌ها زمان خواهد برد.

کلام آخر

تمام مقدمات و کارهایی که برای مراسم عروسی باید انجام شود برای هر زوج  بسیار لذت بخش و خاطره انگیز است که یکی از این مقدمات سفارش کارت عروسی است. ما در این مقاله سعی کریم تا کارت عروسی جدید موجود در بازار را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

به عنوان نکته آخر باید بگوییم که کارت عروسی صرفا برای دعوت مودبانه و با احترام از مهمان‌ها می‌باشد پس در صورتی که با محدودت مالی رو به رو هستید، از خرید کارت‌های گران قیمت خودداری کنید.

از این که تا پایان این مقاله از سری مقالات باغ ویالون با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم که نمونه‌ کارت عروسی جدید و جذابی را در اختیارتان قرار داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *