مقالات

10 نمونه متن کارت عروسی خاص و جذاب

10 ایده متن کارت عروسی

یکی از تدارکاتی که قبل از برگزاری جشن‌های مختلف مثل جشن عروسی باید در نظر داشته باشیم، انتخاب و تهیه کارت عروسی برای دعوت رسمی و کتبی از مهمانان است. متن کارت عروسی یکی از موارد مهم برای طراحی یک کارت زیبا و شکیل جهت دعوت از مهمان‌ها به حساب می‌آید. بنابراین به خرج دادن ذوق و سلیقه در انتخاب آن بسیار لازم است. در دنیای امروزی در انتخاب هر چیزی هزاران گزینه وجود دارد که هم می‌توان آن را یک مزیت دانست و هم یک عیب. مزیت تنوع در انتخاب متن برای کارت عروسی این است که شما هر چقدر هم که سخت پسند باشید، بالاخره متن دلخواهتان و خاص خود را پیدا خواهید کرد و اما ممکن است از بین این همه گزینه نتوانید یکی را انتخاب کنید و دچار سردرگمی بشوید.

به هر حال ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا زیبا‌ترین و خاص‌ترین متن‌هایی که می‌توان در کارت عروسی نوشت را جمع آوری کنیم. پس اگر به دنبال جدیدترین متن کارت عروسی هستید، حتما تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

ایده متن کارت عروسی

ایده خاص برای متن کارت عروسی

قبل از هر کاری قصد داریم که توضیح دهیم که متن کارت عروسی شامل چه چیز‌هایی می‌شود و در بخش بعدی نمونه‌هایی از متن برای دعودت عروسی را در اختیارتان بگذاریم.

همانطور که می‌دانید، کارت عروسی جهت دعوت مهمان‌ها برای شرکت در مراسم عروسی می‌باشد. این کارت با نام پروردگار یکتا آغاز شده و پس از آن اسم عروس و داماد آورده می‌شود. اما آن چیزی که به عنوان متن اصلی کارت عروسی مد نظر است، تنوع بسیار زیادی دارد و ما در این مقاله قصد داریم نمونه‌های خاص و جذابی متن برای کارت دعودت عروسی در اختیارتان بگذاریم، جملاتی است که پس از اسم عروس و داماد درج می‌شوند و مهمان‌ها را به این مراسم دعوت می‌کنند. متن کارت عروسی  می‌تواند عاشقانه، سنتی، مدرن و یا حتی چند بیت شعر باشد. پس از متن دعوت نیز آدرس محل برگزاری مراسم عروسی و همچنین ساعت شروع و اتمام جشن نوشته می‌شود.

انواع متن برای کارت دعوت عروسی

در این بخش مقاله سعی کردیم در دسته‌ بندی‌های جداگانه، متن کارت عروسی باحال و جذاب را در اختیارتان قراردهیم.

֎ سرآغاز متن کارت عروسی

همانطور که اشاره شد متن برای کارت عروسی با نام خدای یگانه آغاز می‌شود و از آنجایی که او خالق عشق و پیوند دهنده قلب‌ها می‌باشد این کارت، با جملاتی همچون موارد ذیل آغاز می‌شود.

 • به نام خالق عشق و دوستی
 • به نام آفریننده عشق
 • در پرتو مهر یزدان
 • با یاد پیوند دهنده قلب‌ها
 • به نام نامی یزدان
 • به نام خدایی که عشق را آفرید
 • به نام پروردگار عشق
 • به نام خالقی که عشق را در قلب‌هایمان بنیان نهاد

پس از انتخاب جمله‌ای برای آغاز متن کارت عروسی، نوبت به انتخاب متن دعوت می‌رسد. در این مقاله سعی کردیم که از هر سبک متنی چند نمونه ارائه دهیم تا بتوانیم به سلیقه افراد زیادی پاسخ دهیم. بنابراین با مطالعه کامل این مقاله، متن کارت عروسی مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد.

֎ متن عاشقانه برای کارت دعوت عروسی

در این سبک از متن کارت عروسی معمولا از اشعار زیبا و عاشقانه شعرای بزرگ استفاده می‌شود که نمونه‌هایی از آن به شرح ذیل است. این شعر‌ها می‌تواند در قالب غزل، مثنوی و … و یا به صورت شعر نو باشد.

متن برای کارت عروسی
متن کارت عروسی باحال
متن عاشقانه برای کارت دعوت عروسی
متن عاشقانه برای کارت دعوت عروسی

֎ متن کارت عروسی با جملات زیبا و ادبی

در سبک دیگری از متن کارت‌ های عروسی با استفاده از جملات زیبا و ادبی و گاها با شعر از مهمان‌ها دعوت می‌شود تا در جشن عروسی زوجین شرکت کنند و موجب شادی آن‌ها شوند.

متن کارت عروسی زیبا
نمونه متن کارت عروسی زیبا
متن برای کارت عروسی
نمونه متن کارت عروسی

֎ متن کارت عروسی فانتزی

متن‌هایی برای دعودت از مهمان‌ها وجود دارد که در بین زوج‌های امروزی پر طرفدار است. در این سبک از متن برای کارت عروسی سعی می‌شود با جملات شیرین و جالب از مهمان‌ها دعوت به عمل آورند.

برخی دیگر هم در متن عروسیشان از کلام طنز استفاده می‌کنند و با استفاده‌ از شوخی‌هایی که درمورد ازدواج استفاده می‌شوند متن‌های جالبی برای کارت عروسی خود استفاده می‌کنند. نمونه‌هایی از متن‌های طنز برای کارت عروسی عبارت است از:

 • من از مرحله حالا چی بپوشم گذشتم و رسیدم به مرحله حالا چی بپزم. بیاین این موفقیت بزرگ رو کنار هم جشن بگیریم.
 • شاعر می‌فرماید زن زیبا بُوَد در این زمونه بلا، منم دوست نداشتم خونم بی بلا بمونه رفتم قاطی مرغا. پاشید بیاید که به این مناسبت قراره کلی خوش بگذرونیم.
 • همه چیز داشت در سکوت و آرامش پیش می‌رفت تا این که تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم. شمام اگه می‌خواهید تو شکستن این سکوت همراهمون باشید تشریف بیارید.

اگر از طرفداران کارت های الکترونیکی هستید مقاله ساخت کارت عروسی با گوشی را مطالعه کنید.

֎ متن کارت عروسی سنتی

برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند از متن‌های سنتی و مذبی برای کارت عروسی خود استفاده کنند. از آنجایی که از ازدواج سنت پیغمبر اسلام است و تمامی ائمه به ازدواج اشاره کرده‌اند، خیلی از عروس‌ها و داماد‌ها دوست دارند که با استفاده از متن مذهبی به مقدس بودن ازدواج اشاره کنند.

متن کارت عروسی سنتی
نمونه متن کارت عروسی سنتی
متن برای دعوت عروسی
متن برای کارت دعوت عروسی

֎ متن کارت عروسی خاص

خیلی از زوج‌ها دوست دارند که از کارت‌های مرسوم و همیشگی که بیشتر افراد برای عروسیشان استفاده کرده‌اند را انتخاب کنند. اما برخی دیگر دوست دارند کارت عروسیشان به شیوه جالب، جدید و بسیار خاص باشد. که نمونه از این این کارت‌ها را خدمتتان ارائه کرده‌ایم.

متن کارت عروسی خاص
متن برای کارت دعوت عروسی
متن کارت دعوت عروسی خاص
نمونه متن کارت عروسی خاص
نمونه متن برای کارت دعوت عروسی

پیشنهاد می‌کنیم مقاله لیست کارهای قبل عروسی را مطالعه کنید.

برخی از زوجین هم هزینه برگزاری مراسم عروشان را به زوج‌هایی که توان مالی برای شروع یک زندگی را ندارند می‌بخشند. نمونه از متن کارت عروسی مربوط به این زوج‌ها به شکل ذیل است:

 • قصد داشتیم مراسم باشکوهی برپا کنیم و شما را برای آن دعوت نماییم اما هزینه برگزاری آن را به زوجی دیگری هدیه کردیم تا آن‌ها هم بتوانند زندگیشان را شروع کنند. این کارت هم صرفا جهت آن است که بدانید ازدواجمان صورت گرفته است.

֎ متن کارت دعوت عروسی خاص

ایده خاص و جذاب دیگری که برای متن کارت‌های عروسی وجود دارد؛ استفاده از متن عقد آرایی است.

متن کارت دعوت عروسی خاص

֎ متن کارت عروسی جدید

یکی دیگر از ایده‌های جدید و پرطرفدار که زوجین از آن برای متن برای کارت عروسی خود استفاده می‌کنند، متنی است که تاریخ عروسیشان به شیوه‌ای زیبا و عاشقانه بازگو می‌کند. برای مثال اگر تاریخ ازدواج یک زوج یکم اردیبهشت سال هزار و چهارصد و سه هجری شمسی باشد، متن عروسی می‌تواند به شکل ذیل نوشته شود.

 • و آن هنگام که زمین هزار و چهارصد و سه بار به دور خورشید بگردد و ستاره‌های آسمان دومین ماه سال را آذین ببندند، اولین روز نوبت عاشقی ما است. در آن روز فرخانده دو ستاره خوش اقبال، به هم پیوند می‌خورند و جشن با شکوهی برپا می‌شود. منتظر حضور گرم و پر مهرتان خواهیم بود.
متن کارت عروسی خاص

در مقاله کارت عروسی جدید می‌توانید با مدل‌های مختلف کارت عروسی 1402 آشنا شوید.

سخن آخر

کارت عروسی و انتخاب متنی زیبا برای آن کار بسیار لذت بخشی برای هر زوجی می‌باشد. چه خوب است که در انتخاب متن کارت عروسی ، عروس و داماد با همفکری و همدلی داشته باشند تا سلیقه هر دو طرف حفظ شود.

برای نکته آخر هم می‌خواهیم توصیه کنیم که به جای چاپ کارت عروسی و استفاده از کاغذ از کارت پستال‌های دیجیتال برای دعوت از مهمان‌ها استفاده کنید. استفاده از این کارت‌ عروسی دیجیتال علاوه بر این که به حفظ محیط زیست کمک می‌کند، موزیکال بوده و حس حال جذابی را به مهمان‌هایتان منتقل می‌کند.

از این که تا پایان این مقاله از سری مقالات باغ ویالون با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم متن کارت عروسی زیبا و جذابی را در اختیارتان قرار داده باشیم. گروه تشریفات مجالش باغ ویالون انواع پکیج ها برای برگزاری مراسمات عروسی را به شما عزیزان ارائه می دهد برای اطلاع از منو ها و تماس با مجموعه به صفحه تشریفات عروسی باغ ویالون مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *