مقالات

ایده های برگزاری مراسم عروسی در زمستان و نکات مهم آن

عروسی در زمستان

آیا جشن عروسی در زمستان امکان‌پذیر است؟ با توجه به اینکه مرسوم‌ترین ماه‌های سال جهت برپایی عروسی بین اردیبهشت و تا ماه مهر شناخته می‌شود ممکن است برای برخی فصل زمستان جهت برگزاری مراسم کمی عجیب باشد. در این مورد می‌توان گفت که بر خلاف این نظر فصل زمستان جهت برگزاری مراسم عروسی طرفداران مخصوص به خود را دارد.

علاوه بر این ویژگی‌ که در این میان به چشم می‌خورد این هست که قیمت‌ تمام شده جهت برگزاری مراسم مناسب‌تر از دیگر فصل‌ها است و مناظر زیبایی را برای ثبت خاطرات شیرین به همراه دارد. اما برگزار کردن مراسم در این شرایط آب و هوایی هم نیازمند اقدامات و برنامه‌ریزی‌های قبلی است. در اینجا ما قصد داریم که با پرداختن به موضوعات مربوط به برگزاری جشن عروسی در فصل زمستان بیشتر با این موضوع آشنا شویم. اگر شما هم از این دسته افراد هستید که نیازمند اطلاعاتی در این دسته هستید.

ایده‌های عروسی در زمستان که به ما کمک می‌کنند را بشناسید

همانطور که فصل زمستان نسبت به فصل‌های دیگر می‌تواند شرایط را متفاوت کند، شما نیز می‌توانید از این تفاوت در مراسم و جشن خود بهره ببرید. یکی از این موارد می‌تواند مربوط به تزئیناتی شود که روی میز غذا و پذیرایی انجام می‌دهید. گزینه‌های منوی غذا هم بسیار اهمیت دارد که با توجه به سردی هوا مناسب و درخور انتخاب شوند.

در کل سرو کردن غذاهای فصلی و محلی در مراسم عروسی، بسیار اثر مثبتی به همراه خواهد داشت. در مورد تزئیات بخش‌های مختلف هم می‌توانید از گل‌های رز سفید، گل شیپوری یا گل کاملیا برای دسته گل عروس استفاده کنید.

مراسم عروسی در زمستان

در مراسم عروسی زمستانی چه لباس و لوازمی را باید انتخاب کنیم؟

بیشتر مراسم‌های عروسی در فصل زمستان داخل فضاهای بسته برگزار می‌شود. در صورتی هم که قصد این کار را در فضای باز و برفی دارید، می‌توانید از رنگ و پارچه‌های ویژه این فصل استفاده کنید و زیبایی دو چندانی را ایجاد کنید. نکته قابل توجه این است که دقت داشته باشید درفضاهای آپارتمانی نیاز به پوشش‌های گرم زمستانی نیست و استفاده از آن در بسیاری مواقع خوشایند نخواهد بود. در ادامه بیشتر به تزئینات و لباس‌های مناسب این فضا خواهیم پرداخت.

چه لباس‌هایی در فصل سرما برای عروس و داماد مناسب است؟

با تفاسیری که به آن اشاره کردیم می‌توان گفت که در هوای سرد همراه داشتن و استفاده از تجهیرات و البسه زمستانی اهمیت ویژه‌ای دارد. برای مثال شال خزدار، روسری زمستانی، گرم‌کن دست و شنل پشمی مناسب و هم‌خوان با استایل از جمله این موارد به شمار می‌رود. برای آشنایی با مدل هاب لیاس عروس در زمستان مقاله لباس عروس زمستانی را مطالعه کنید.

عروسی‌ زمستانی

داشتن لباس آستین بلند و گرم به خصوص در فضای باز باعث می‌شود که بدن شما دمای خود را حفظ کند و سوغاتی سرماخوردگی بعد از شیرینی مراسم عروسی را برای شما به ارمغان نیاورد.

֎ کت مخملی برای داماد

استفاده از کت مخملی به خصوص برای داماد در مراسم گزینه مناسبی است. علاوه بر زیبایی و شیک بودن باعث می‌شود که بدن به خوبی گرمای خود را حفظ کند.

֎ پوشیدن ساق برای عروس خانم‌ها

یکی از لباس‌های کمکی که در فضای سرد زمستان باعث می‌شود از ورود سرما به بدن جلوگیری شود، ساق شلواری ضخیم و گرم است. مطمئن باشید که اگر لباس عروس بلند باشد کسی متوجه ساق شلواری نخواهد شد.

֎ کفش زمستانی

کفش زمستانی ساق بلند یا نیم ساق در هوای بارانی و سرد هم بسیار کاربردی است، هم گرما و محافظت خوبی را برای شما مهیا می‌کند.

֎ استفاده از لباس‌های رنگی و پر زرق و برق

یکی از نکته‌هایی که در فصل زمستان جلوه بیشتری را از خود نشان می‌دهد «به ویژه در محیط برفی»، استفاده از لباس‌هایی است که رنگ و لعاب متفاوتی از دیگر لباس‌ها دارند.

در مقاله فرمالیته زمستان نکات مربوط به این مراسم را یادآوری کرده‌ایم.

نکات عروسی در زمستان در رابطه با عکاسی چیست؟

فصل زمستان یکی از نکات مثبتی که به همراه دارد، ایجاد منظره و فضای جذاب برای عکاسی است. اما این امکان برای کسانی به خوبی فراهم می‌شود که برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درستی داشته باشند. چرا که در زمستان هوا زود تاریک می‌شود و شرایط نور محیط برای ثبت لحظات کمی متفاوت‌تر از مواقع دیگر سال خواهد بود. در بین عکاسی یا فیلم برداری زمان خالی وجود دارد که داشتن لباس گرم در این شرایط برای عروس و داماد اهمیت بسیار دارد. در ادامه درباره بخش‌های مختلف مربوط به عکاسی بیشتر توضیح خواهیم داد.

جشن عروسی در فصل زمستانجشن عروسی در فصل زمستان

⇐ همراه داشتن چتر در هوای بارانی

در شرایط بارانی داخل فضای باز هیچ چیزی به اندازه داشتن چتر نمی‌تواند به عروس و داماد کمک کند. حتما لازم نیست که از چرتهای فانتزی و خاص استفاده کنید. بسیاری از همین چترهای معمولی جلوه زیبایی را در عکس ایجاد می‌کند.

⇐ از کفش‌های پاشنه بلند خود مراقبت کنید

در مراسم عروسی و قبل از آن همراه داشتن کفش اصافی می‌تواند کمک‌کننده باشد. در بسیاری از موارد پوشیدن کفش پاشنه بلند و فرو رفتن آن در گل یا برف می‌تواند باعث شود کفش خراب شود.

در مقاله هزینه عروسی در تهران به بررسی هزینه های عروسی پرداخته‌ایم.

چه شرایطی می‌تواند به برگزاری عروسی در زمستان کمک کند؟

همانطور که اشاره کردیم عوامل بسیاری می‌تواند باعث شود که محیط مراسم عروسی دل چسب‌تر به نظر برسد. در راستای جذاب‌تر کردن فضای پذیرایی مهمان‌ها شما می‌توانید با استفاده از بافت‌های نرم و پرزدار که مختص فضای زمستانی هستند در کنار میز یا صندلی مهمان‌ها این فضای گرم و زیبایی را القا کنید.

عروسی در فصل زمستان

֎ از مهمانان خود پذیرایی کنید

 برای اینکه به فصل زمستان تاکید بیشتری را داشته باشید، می‌توانید در بیرون فضای مهمانی آتشدان‌هایی را برقرار کنید که جلوه خاصی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این نوشیدنی‌های گرم جهت پذیرایی از مهمانان بعد از پذیرایی می‌تواند ایده بسیار خوبی باشد.

֎ فاصله زمانی را در نظر بگیرید

شرایط آب و هوایی بد باعث می‌شود که ترافیک در شهر شکل بگیرد و دیرتر به مقصد خود برسید. برای برطرف کردن این موضوع می‌توانید برای رسیدن به مراسم کمی زودتر از حالت معمول از مبدا خود راه بیفتید. فرقی نمی‌کند محل مراسم به شما نزدیک باشد یا دور، در فصل زمستان باید فاصله زمانی را تا محل برگزاری در نظر بگیرید.

֎ مکان مناسبی برای لباس‌های مهمان‌ها در نظر بگیرید

نکته‌ای که درباره مراسم‌های عروسی در زمستان با دیگر فصول وجود دارد این هست که مهمان‌ها لباس‌های اضافی و گرم بیشتری همراه خود خواهند داشت و ممکن است طی مراسم حتی تا چند بار نیاز به تعویض داشته باشند. مسئله دیگر فضای امن و افرادی است که لباس‌های مهمانان را تحویل می‌گیرند.

֎ فضاسازی مراسم

همانطور که گفتیم و می‌دانید در زمستان هوا زود تاریک می‌شود. این نکته هم می‌تواند به عنوان مزیت برای ما عمل کند. در این شرایط دیزاین و طراحی با شمع می‌تواند فضای بسیار رمانتیکی را در جایگاه‌های مختلف عروسی ایجاد کند.

در مقاله لیست کارهای قبل عروسی چک لیست کارهایی که باید برای عروسی انجام دهید را توضیح داده‌ایم.

֎ دمای سالن را فراموش نکنید

با سرد بودن هوا ممکن است این موضوع پیش بیاید که فضا بیاد گرما داشته باشد. اما چه مقدار گرما برای محیط مراسم ما مناسب است؟ توجه نداشتن به دمایی که بیش از اندازه بالا باشد می‌تواند احساس ناخوشایندی را برای ما و مهمانان به وجود بیاورد. در صورت گرم شدن و عرق کردن افراد می‌توانید از مدیر و مسئول تالار درخواست کنید که دمای محیط را تنظیم کند. اگر بخش‌های مختلف «مثل سالن رقص» با وسیله گرمایشی جداگانه‌ای گرم می‌شد، در صورت گرم بودن بیش از اندازه آن را کم کنیم.

سخن پایانی

با نکاتی که در مورد عروسی در زمستان به آن اشاره کردیم سعی بر این داشتیم که شما را با مسئله برپایی مراسم در زمستان بیشتر آشنا کنیم. حال اینکه برخی این فصل را مناسب شرایط خود می‌دانند یا برعکس می‌تواند به شرایط زمانی و سلیقه‌های مختلفی که مد نظر دارند، متغیر باشد. مجموعه باغ ویالون آماده خدمت رسانی به شما بوده و صفر تا 100 مراسم شما را در هر فصلی به بهترین نحو اجرا نمایید. تیم تشریفات این مجموعه به دلیل تجربه خود می‌تواند شبی لذت بخش و به یادماندنی را برای شما به یادگار بگذارد و شما را از دغدغه های اینگونه مراسمات برهاند.

یکی از جذابترین تم های برگزاری مراسم عروسی، عروسی روستیک است. این بلاگ را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *