مقالات

چه فاکتورهایی بر قیمت تشریفات عروسی تاثیر می گذارند؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تشریفات عروسی

یکی از مهمترین چالش هایی که خیلی از عروس و دامادها موقع برگزاری مراسم عروسی با آن مواجه می شوند، قیمت تشریفات عروسی است. اگر شما هم سری به تیم های تشریفاتی متعدد زده باشید، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده اید که هر یک از این گروه ها قیمت های مختلفی ارائه می دهند. اما چگونه باید یک تشریفات عروسی با قیمت مناسب و کیفیت بالا پیدا کنیم؟ عوامل تاثیر گذار بر قیمت منو باغ تالار عروسی چه مواردی هستند؟ در ادامه این مقاله، به طور کامل درباره این مسائل صحبت خواهیم کرد.

عروس و داماد باید قبل از این که برای عروسی آماده شوند، به طور کامل درباره میزان بودجه خود برنامه ریزی کنند. به این صورت که از قبل مشخص کنند که می خواهند چه مقدار از هزینه را برای تشریفات کنار بگذارند.

این امر می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهتر شدن فرایند برنامه ریزی برای مراسم عروسی داشته باشد. قیمت تشریفات عروسی در تهران کاملاً متغیر است و بسته به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که هزینه تشریفات عروسی در تهران بر چه اساسی مشخص می شود، تا پایان همراه ما باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت تشریفات عروسی و باغ تالار

شما می توانید برای این که عروسیتان به بهترین شکل ممکن برگزار شود، از گروه های تشریفاتی کمک بگیرید. این گروه ها خدمات متعددی در مراسم عروسی ارائه می دهند که باعث می شوند کیفیت مراسم چندین برابر افزایش پیدا کند. با این حال، فاکتورهای مختلفی می توانند بر میزان هزینه تشریفات عروسی در تهران تاثیر بگذارند. در این قسمت، برخی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر این هزینه را نام می بریم.

1. مکان برگزاری عروسی

اولین و مهمترین فاکتوری که باعث تفاوت در قیمت تشریفات عروسی می شود، مکان انتخابی شما برای برگزاری این مراسم است. ممکن است برخی سالن ها و باغ ها هزینه کمتری نسبت به باغ های دیگر داشته باشند. البته بهتر است موقع اجاره مکان برای برگزاری عروسی، حتماً به امکانات محیط مورد نظر خود توجه زیادی داشته باشید.

2. زمان برگزاری عروسی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید برخی زمان ها قیمت تشریفات عروسی نسبت به زمان های دیگر بیشتر است. به عنوان مثال، این قیمت در اواخر هفته و به خصوص روزهای تعطیل و جشن ها خیلی بیشتر از اواسط هفته و روزهای معمولی است. به علاوه، هزینه تشریفات عروسی در عید نوروز و عیدهای دیگر به نسبت افزایش پیدا می کند.

3. میوه و شیرینی و کیک

شما باید برای پذیرایی از مهمانان خود، هزینه میوه و شیرینی را هم در نظر بگیرید. همچنین خیلی از عروس و دامادها ترجیح می دهند که در مراسم عروسی خود کیک داشته باشند. ب همین ترتیب، باید در کنار مواردی که پیش از این گفتیم، هزینه میوه، شیرینی و کیک را هم اضافه کنید. همچنین آماده کردن این وسایل پذیرایی و سرویس دهی به مهمانان نیز باعث افزایش هزینه می شود.

 4. کترینگ غذا

منظور از کترینگ غذا، ارائه انواع غذاها به مهمانان در مراسم عروسی است. این بدان معنی است که شما می توانید چندین نمونه غذا برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید و مهمانان بسته به سلیقه و ذائقه خود، موقع سرو غذا یکی از آنها را برمی دارند. تنوع غذایی باعث می شود که مراسم عروسی شما فوق العاده لاکچری به نظر برسد. اما طبیعتاً همین مسئله می تواند یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تشریفات عروسی باشد.

اگر به دنبال گروه تشریفاتی حرفه ای هستید، تشریفات عروسی مجموعه باغ ویالون ارائه دهنده حدمات در حوزه، عروسی،تولد و… می باشد. برای اطلاعات بیشتر و تماس با مشاورین به صفحه تشریفات عروسی باغ ویالون مراجعه کنید.

5. تعداد مهمان ها

زمانی که شما تعداد مهمان های خیلی زیادی داشته باشید، به افراد بیشتری برای سرویس دهی به آنها نیاز خواهید داشت. علاوه بر این موارد، باید هزینه بیشتری برای خرید مواد غذایی و پذیرایی از آنها بپردازید. از این رو، تعداد مهمان ها می تواند یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه تشریفات عروسی در نظر گرفته شود.

6. پرسنل حرفه ای

تیم تشریفات عروسی مورد نظر شما باید پرسنل کاملا حرفه ای داشته باشد تا آنها بتوانند بر اساس نحوه پذیرایی و تعداد مهمان های شما، سرویس دهی مناسبی به آنها ارائه بدهند. پرسنل مورد نظر شما باید تجربه کافی در انجام این کارها داشته باشند و بتوانند با مهارت کافی، از بروز بی نظمی جلوگیری کرده و همه کارها را به صورت برنامه ریزی شده انجام دهند.

7. تزیین ماشین عروس

در همه مراسم های عروسی ایرانیان، ماشین عروس باید به صورت کامل تزیین شود. این تزیین بر اساس سلیقه عروس و داماد می تواند متفاوت باشد. با این حال، بیشتر افراد ترجیح می دهند که ماشین عروس آنها به شکل خاص و با استفاده از گل های زیبا تزیین شود.

نوع تزیین ماشین عروس می تواند یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تشریفات عروسی به شمار بیاید. به عنوان مثال، اگر شما بخواهید از گل های طبیعی به جای مصنوعی استفاده کنید، باید هزینه بیشتری برای تزیین ماشین عروس بپردازید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی برخی از گروه های تشریفاتی هستند که خودروهای مختلفی برای ماشین عروس به شما ارائه می دهند و در این تیم ها می توانید علاوه بر تزیین ماشین، خودرو هم اجاره کنید.

مقاله پیشنهادی: مراحل برگزاری تشریفات عروسی

8. گل آرایی و تزیینات

علاوه بر تزیین ماشین عروس، شما می توانید از تشریفات مورد نظر خود بخواهید که حتی تالار عروسی را هم تزیین کنند. تزیین قسمت ورودی عروس و داماد و محل جایگاه آنها نیز باید به صورت کامل گل آرایی شود تا هم عروسی خیلی مجلل تر به نظر برسد و هم فیلم و عکس های شما زیبا باشد.

عروس و داماد می توانند بسته به سلیقه و میزان بودجه خود، از تیم تشریفات خود بخواهند که گل آرایی درون تالار در قسمت ورودی و یا جایگاه عروس و داماد را به شکل های مختلفی انجام دهند.

9. خدمات جانبی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت منو باغ تالار عروسی که باید حتماً به آن توجه داشته باشید، خدمات جانبی است. منظور از خدمات جانبی، مواردی مانند بادکنک آرایی، گذاشتن شمع در قسمت های مختلف تالار برای جذاب تر شدن مراسم، آتش بازی و سایر موارد این چنینی هستند.

این موضوع به خود شما بستگی دارد که بخواهید این نوع خدمات را در مراسم عروسی خود ارائه دهید یا خیر. اما مطمئن باشید که استفاده از این خدمات می تواند عروسی شما را به یک مراسم فراموش نشدنی و خاطره انگیز تبدیل کند. اما باز هم همه چیز به میزان بودجه خود شما و برنامه ریزی که برای مراسم عروسی کرده اید، بستگی دارد.

10. مراسم و سفره عقد

گاهی مواقع عروس و دامادها دوست دارند در مراسم عروسی آنها سفره عقد هم چیده شود. در این شرایط، قیمت اجاره و تزیین سفره عقد باید به هزینه تشریفات عروسی افزوده شود. برای تزیین سفره عقد از لوازم متعددی استفاده می شود که بسته به میزان بودجه شما می توانند کاملا متفاوت باشند. اما به طور کلی، اگر بخواهید مراسم عقد هم در عروسی برگزار کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

مقاله پیشنهادی: سوالات مهم قبل از انتخاب تشریفات عروسی

برآورد قیمت تشریفات عروسی در تهران

با توجه به اطلاعاتی که پیش از این در اختیار شما قرار دادیم، به احتمال زیاد متوجه شده باشید که قیمت تشریفات عروسی در تهران بر چه اساسی تعیین می شود. نه تنها در تهران، بلکه تشریفات عروسی در همه شهرهای دیگر نیز بر اساس همین موارد مشخص می شود.

بعد از این که به تیم های تشریفاتی متعددی مراجعه کردید و شرایط خود را توضیح دادید، آنها بر اساس موارد بالا، برآورد قیمت تشریفات را برای شما توضیح می دهند. به همین دلیل هم اگر می خواهید هزینه تشریفات عروسی شما کمتر شود، می توانید برخی از عواملی که پیش از این گفتیم را حذف و یا محدود کنید.

برای حذف کردن برخی از این عوامل در مراسم عروسی خود، بهتر است حتماً با تیم تشریفاتی مشورت کنید تا مطمئن شوید که کدام یک از آنها ضرورت زیادی ندارند و بهتر است کدام را حتماً در مراسم عروسی خود اجرا کنید.

تاثیر هزینه باغ عروسی در قیمت تشریفات عروسی تهران

همان طور که تاکنون متوجه شدید، هزینه باغ تالار عروسی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر قیمت تشریفات مراسم شما داشته باشد. زیرا در حال حاضر هزینه اجاره باغ و تالارها برای برگزاری مراسم عروسی به خصوص در شهرهای بزرگ خیلی زیاد است. به همین دلیل هم شما می توانید با کمک گرفتن از تیم های تشریفاتی حرفه ای، تالاری بر اساس بودجه خود پیدا کنید که بتوانید مراسم عروسیتان را در آن برگزار کنید.

اگر به برگزاری عروسی در فضای باز علاقه دارید، بهتر است به سراغ تالار ها نروید و تا حد امکان مراسم عروسی خود را در باغ برگزار کنید. البته برای انتخاب باغ تالار، باید حتماً توجه خیلی زیادی به تعداد مهمان های خود و ظرفیت مکان مورد نظرتان داشته باشید. برای ارتباط بیشتر از طریق صفحه باغ تالار با کارشناسان در مجموعه باغ ویالون در ارتباط باشید.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره نحوه تعیین قیمت تشریفات عروسی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، عوامل متعددی می توانند بر این هزینه تاثیر بگذارند. به همین دلیل هم بهتر است حتماً قبل از برگزاری مراسم عروسی، میزان بودجه خود برای برگزاری این مراسم را تعیین کنید و سپس بر اساس فاکتورهایی که پیش از این گفتیم، تشریفات عروسی را متناسب با بودجه خود هماهنگ کنید. اگر هر سوال دیگری درباره قیمت تشریفات عروسی دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *